Apple najbardziej lubianą firmą świata, a na drugim miejscu Microsoft – Alphabet daleko w tyle

Łukasz Pająk Newsy 23-07-2016

Tim Cook, Xi Guohua

 

Przeróżne rankingi popularności sprawiają, że firmy chętnie je wykorzystują do własnej promocji. Teraz opublikowano kolejny: 100 najbardziej lubianych korporacji świata i wyniki mogą wielu zaskoczyć. Szczególnie dlatego, że Google już się na tej liście nie pojawia.

 

Pierwsze dwie pozycje już znacie. O jedną pozycję do góry przeskoczyły Apple oraz Microsoft, a podium zamyka Samsung, który po kilku latach opuścił 5. lokatę. Jednak co z Google? Po zmianach wprowadzonych przez założycieli i stworzeniu firmy-matki Alphabet to właśnie ona jest brana pod uwagę. Nie zajęła ona pierwszego miejsca po Google, a jako nowy gracz na rynku pojawił się na 21. pozycji. Warty odnotowania jest także Amazon, który znalazł się na 8. miejscu skacząc o 26 lokat. Również Facebook wspiął się o 15. pozycji i jest teraz typowany na 6. najbardziej lubianą firmę na świecie.

 

Pełny ranking znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

 

Metodologia sprowadza się do wybrania 3000 opiniodawców z 17 państw, którzy muszą spełnić wiele warunków, aby mogli decydować o powyższym rankingu. Tym samym nie są brane pod uwagi takie czynniki jak popularność w mediach czy też Internecie jak to ma miejsce w przypadku innych, podobnych notowań.

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x