google play store sklep aktualizacje delta redukcja rozmiaru

 

Niemalże 3 lata temu Google postanowiło zaimplementować w sklepie Play tak zwane aktualizacje typu delta, które sprowadzają się do tego, że nie pobieramy całych aplikacji, a jedynie zmieniony lub nowy fragment. Jednak dopiero dzisiaj użytkownicy zauważą jak to działa w rzeczywistości.

 

Dotychczas widząc aktualizację w sklepie Play i przechodząc do jej szczegółowych danych widzieliśmy jedynie informację o tym ile waży cała aplikacja. Teraz – w końcu! – ujrzymy jedynie rozmiar pobieranych nowości. Mało tego, Google ogłosiło, że wprowadza nowy algorytm, który ostatecznie ma sprawić, że rozmiar takich aktualizacji ma zostać zredukowany o połowę. Amerykanie również podzielili się pewną, ciekawą statystyką. Czy wiedzieliście, że aż 98% pobieranych danych ze sklepu Play to właśnie aktualizacje? Tym samym zmniejszenie ich rozmiaru z pewnością wpłynie pozytywnie na zużycie pakietów danych jeśli nie korzystacie z WiFi.

 

Powyższe zmiany już pojawiają się w sklepie Play, a więc jeśli posiadacie aplikację do zaktualizowania to sprawdźcie czy te nowości dotarły do Was. Tymczasem czekamy na wprowadzenie do Polski usług rodzinnych.

 

 

źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.