Oneplus-3-7280

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Jeśli kojarzycie Bensona Leunga to z pewnością jako osobę pracującą w Google i jako postać, która specjalizuje się w sprawdzaniu poprawności ze specyfikacją urządzeń i akcesoriów korzystających z USB-C. Ponownie na celowniku pojawiło się OnePlus, tym razem ich najnowszy, flagowy smartfon.

 

W zeszłym roku Chińczykom oberwało się za wszelkiego rodzaju kable wykorzystujące najnowsze złącze USB, a także za sam model OnePlus 2. Niewłaściwe rezystory wywołały burzę wśród użytkowników i sama firma musiała zareagować. Teraz Bensons Leung przyczepił się do braku wsparcia OTG przez OnePlus 3 pomimo że wszelkiego rodzaju podzespoły pozwalają na to. Jednak okazuje się, że pracownik Google nie sprawdził dokładnie ustawień tego smartfonu, gdyż domyślnie praca z zewnętrznymi urządzeniami i akcesoriami poprzez USB-C jest zablokowane.

 

oneplus 3 usb otg usb-c benson leung google

 

Mimo wszystko może się okazać, że nie u wszystkich to rozwiązanie sprawdzi się w praktyce. Jednak sądząc po najprzeróżniejszych komentarzach jeśli to spotkało Ciebie to znajdujesz się w zdecydowanej mniejszości i musisz czekać na odpowiednią łatkę od producenta.

 

Tym samym miejcie na uwadze fakt, że niektóre egzemplarze OnePlus 3 mogą mieć problem z komunikacją poprzez USB-C z akcesoriami zewnętrznymi. W głównej mierze kłopot związany jest z pamięciami masowymi (czytniki kart, pendrive’y), ale również pojawiają się wzmianki, że słuchawki korzystające z tego cyfrowego złącza nie działają.

 
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.