Inżynier Google od USB-C znowu atakuje OnePlus – tym razem niesłusznie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
Oneplus-3-7280

Jeśli kojarzycie Bensona Leunga to z pewnością jako osobę pracującą w Google i jako postać, która specjalizuje się w sprawdzaniu poprawności ze specyfikacją urządzeń i akcesoriów korzystających z USB-C. Ponownie na celowniku pojawiło się OnePlus, tym razem ich najnowszy, flagowy smartfon.

W zeszłym roku Chińczykom oberwało się za wszelkiego rodzaju kable wykorzystujące najnowsze złącze USB, a także za sam model OnePlus 2. Niewłaściwe rezystory wywołały burzę wśród użytkowników i sama firma musiała zareagować. Teraz Bensons Leung przyczepił się do braku wsparcia OTG przez OnePlus 3 pomimo że wszelkiego rodzaju podzespoły pozwalają na to. Jednak okazuje się, że pracownik Google nie sprawdził dokładnie ustawień tego smartfonu, gdyż domyślnie praca z zewnętrznymi urządzeniami i akcesoriami poprzez USB-C jest zablokowane.

oneplus 3 usb otg usb-c benson leung google

Mimo wszystko może się okazać, że nie u wszystkich to rozwiązanie sprawdzi się w praktyce. Jednak sądząc po najprzeróżniejszych komentarzach jeśli to spotkało Ciebie to znajdujesz się w zdecydowanej mniejszości i musisz czekać na odpowiednią łatkę od producenta.

Tym samym miejcie na uwadze fakt, że niektóre egzemplarze OnePlus 3 mogą mieć problem z komunikacją poprzez USB-C z akcesoriami zewnętrznymi. W głównej mierze kłopot związany jest z pamięciami masowymi (czytniki kart, pendrive’y), ale również pojawiają się wzmianki, że słuchawki korzystające z tego cyfrowego złącza nie działają.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy