Iris-Scanner-752x490

Dopiero co prezentowałem Wam Samsunga Galaxy Note 7 w kolorze Black Onyx, a teraz nadeszła chwila kolejnych nowości i przecieków! Do Sieci trafiło wideo ukazujące działanie skanera siatkówki oka w nadchodzącym modelu. Jak szybkie ono jest, czy będzie wygodne i czy będziemy w stanie porzucić dla niego swoje przyzwyczajenia blokowania? Sprawdźmy!

 

O skanerze siatkówki tęczówki oka w Samsungu Galaxy Note 7 mówi się naprawdę dużo. Z jednej strony słychać głosy, że to rewolucja i postęp technologiczny, z drugiej zaś, że to kolejna rzecz obniżająca bezpieczeństwo i zbędny gadżet do zabawy. Odstawmy jednak na razie te rozważania i skupmy się na zasadzie działania. Screenshoty pochodzące z Galaxy Note 7 przedstawiają, jak to wszystko ma przebiegać. Smartfon oddalony od twarzy w odległości 25-35 centymetrów, a następnie popatrzenie w zaznaczony obszar.

 

 

Działa to szybko, fakt. Zastanawia mnie jednak sprawa osób z okularami i soczewkami kontaktowymi. Czy smartfon da radę je zapamiętać? Jakie mogą być kłopoty z odblokowaniem? Czy będzie to niemożliwe, czy może działać na zasadzie prób i błędów? O ile osoba w okularach może je śmiało podnieść do góry, o tyle korzystająca ze szkieł kontaktowych nie ma już tak łatwo.

 

 

Mimo tych wątpliwości czekam na dokładniejsze testy. Być może Samsung dopracował wszystkie scenariusze i niczym nie będziemy w stanie zaskoczyć skanera tęczówki oka znajdującego się w Galaxy Note 7? Oficjalna zapowiedź – 2 sierpnia.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.