gorilla glass 5

Ile razy zdarzyło Wam się krzyknąć „o nie!” widząc jak Wasz smartfon leci na spotkanie z ziemią? Telefony są coraz większe, czasami po prostu wypadają z rąk, spadają ze stołów, czy uciekają z kieszeni lądując na chodniku. Chronimy się przed przykrymi konsekwencjami stosując różne etui, szkła hartowane na ekran, ale i to nie zawsze działa. Nadchodzi jednak nowa Gorilla Glass, która ochroni urządzenie upadające nawet z 1.6 metra wysokości!

 

Według statystyk aż 85% użytkowników upuściło swój smartfon co najmniej raz w ostatnim roku, a 55% uczyniło to minimum 3 razy. Co więcej, 60% upadków zdarza się z wysokości pomiędzy talią a ramionami, a więc w pozycji, w której najczęściej korzystamy ze smartfonu stojąc. Dlatego też Corning zapowiedział właśnie piątą generację swojego trwałego szkła – Gorilla Glass 5. Ekrany mają być jeszcze mocniejsze, jeszcze odporniejsze!

 

 

Testy przeprowadzone przez producenta mówią, że ekrany pokryte GG5 w 80% przeżywają upadek z wysokości 1.6 metra na szorstką powierzchnię. Jest to przeciętna wysokość, z której wykonuje się między innymi zdjęcia selfie. Corning podaje również, że Gorilla Glass 5 jest prawie dwukrotnie trwalsza od swojego poprzednika. Jeśli jednak chodzi o zarysowania, powinniśmy się spodziewać mniej więcej takiej samej jakości jak w GG4.

 

Produkcja Gorilla Glass 5 już trwa. Pierwsze smartfony wyposażone w nowe szkła od Corning prawdopodobnie pojawią się na rynku pod koniec bieżącego roku.

 

corning-gorilla-glass-5-840x630

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.