Sztuka w Arkuszach Google

 

Na oficjalnym Blogu Google czytamy:

 

Warhol i Basquiat. Buñuel i Dali. Rauschenberg i Johns. Istnieją niezliczone przykłady artystów współpracujących w dzieleniu się kreatywną wizją życia. Więc zastanawialiśmy się: Jak technologia pomoże połączyć dwóch artystów, którym nie pozwolilibyśmy się spotkać? Co stworzą, jeśli… ich płótnem będzie arkusz kalkulacyjny? I w jaki sposób moglibyśmy świętować i dzielić ich dziełem sztuki ze światem? We współpracy z Refinery29, firmą zajmującą się cyfrowymi mediami (zwłaszcza tematyką stylu życia), połączyliśmy renomowane artystki – Marinę Esmeraldo z Barcelony i Mallory Heyer z Nowego Jorku. Daliśmy im proste, twórcze zadanie – „złamać” siatkę – maksymalnie wykorzystać Arkusze Google w niewątpliwie kreatywnym celu, lecz także w celu wsparcia idei kobiet całego świata, które uwalniają się od utartych ról społecznych i sposobów myślenia, zgodnie z misją Refinery29.

 

 

Dwie kobiety kontaktując się przez wideo czat Google Hangouts stworzyły obraz w arkuszu kalkulacyjnym od firmy z Mountain View. Jak można zauważyć, sztuka ta nie jest tworzona jedynie z wykorzystaniem Arkuszów Google, ale użyte są także gotowe grafiki wykonane w programach graficznych, które zostały wstawione na komórki. Całość wygląda jednak mimo wszystko całkiem interesująco, chociaż to nie jest nowy pomysł. Wiele osób tworzyło wcześniej podobne grafiki (choćby w programie Microsoft Office Excel). Możemy podziwiać, jak zostało wykorzystane formatowanie warunkowe komórek. Tysiące pikseli stworzonych z komórek arkusza i wypełnionych odpowiednimi kolorami tworzą całość, którą można podziwiać TUTAJ. Cały proces można zobaczyć w dwóch filmikach. Arkusze Google nie muszą być nudne, jak widać.

 

 

To, co stworzyły te dwie kobiety zostało potem namalowane na jednej z ulic Brooklynu przez Colossal Media. Mural będzie dostępny do obejrzenia do dnia 14 sierpnia. Akcja miała raczej charakter happeningowy, chodziło o zwrócenie uwagi na różnorodność kobiet na całym świecie. Jaskrawe kolory obrazu mają pokazywać siłę kobiet we współczesnych realiach.

 

źródło: Official Google Blog

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl