ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Telewizor z Androidem? Sony przeciera szlak

Autor: Kamil Wolter Kategoria: Newsy

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Sony połączyło z Google siły, pracując nad linią nowoczesnych, interaktywnych telewizorów. Agencja Bloomberg informowała już wcześniej, że napędzać będzie je procesor Intel Atom, natomiast za komunikację z użytkownikiem odpowiadać będzie dedykowane oprogramowanie opracowane przez Google.

Powołując się na najnowsze doniesienia, sercem nowych telewizorów będzie nic innego, jak poczciwy Android. Konkretniej, jego bękarci potomek – gałąź rozwojowa o nazwie „Dragonpoint”, opracowana przy współpracy inżynierów z Sony. Charakteryzować będzie się interfejsem dostosowanym do obsługi za pomocą pilota, a także optymalizacją pod platformę Intel Atom.

System, mimo znacznych zmian, ma zachować kompatybilność z wszystkimi aplikacjami z Marketu. Może to stanowić dla programistów nie lada wyzwanie, zważywszy na fundamentalne różnice pomiędzy pilotem, a ekranem dotykowym. Niewykluczone, że na specjalnym kontrolerze znajdzie się miejsce… na touchpada.

Całkowita rezygnacja Sony z autorskiej platformy multimedialnej XMB, na rzecz rozwiązania innej firmy, jest krokiem zaskakującym. Można domyślać się, że jest to jedynie podwalina pod coś większego. Integracja usług Google z telewizorem – to jasne. Ale jaki w tym interes ma Sony? Czy powinniśmy spodziewać się, okrytych zmową milczenia, rewolucyjnych rozwiązań?

Być może Android zmieni sposób, w jaki oglądamy telewizję? Pozostało nam czekać do najbliższej imprezy Google mającej odbyć się w dniach 19-20 maja, w trakcie której uchylony zostanie rąbek tajemnicy.

Sprawdź najnowsze wpisy