android n nougat nugat nazwa ankieta

 

Wczorajsze, finalne wydanie deweloperskiej wersji Androida 7.0 Nougat nie wprowadza ogromnych zmian, ale pokazuje wiele małych nowości, które pokazują, że Google wciąż dopieszcza szczegóły. Jednym z nich jest nowa informacja pojawiająca się razem ze szczegółami dotyczącymi zainstalowanych aplikacji.

 

Jedną z największych zalet Androida jest możliwość swobodnego instalowania najprzeróżniejszych gier i programów różnego pochodzenia. Tak jak dla nas to plus to dla wielu deweloperów jest to zmora pozwalająca na wgrywanie „lewych” aplikacji. Tym samym Google postanowiło zapisywać w jaki sposób został zainstalowany dany tytuł.

 

android nougat sklep play aplikacja sposob instalacji 2

 

Jak możecie zauważyć powyżej, Amerykanie – póki co – dzielą aplikacje na dwa rodzaje. Zainstalowane ze sklepu Play lub z osobnego pliku „APK”. Jednak czy zwykły użytkownik potrzebuje tej informacji? Oczywiście, że nie, ale jak trafnie zauważył redaktor z Android Police, w przypadku reklamacji działania danego programu lub gry w bardzo prosty sposób będzie można sprawdzić czy zostały one zainstalowane ze sklepu Play czy też właściciel smartfonu poszedł na łatwiznę. Tutaj warto przypomnieć o aplikacji „Google Support” pozwalającej na udostępnianie ekranu pracownikowi amerykańskiego giganta w celu pomocy technicznej.

 

Co być może ujrzymy w dalszym kroku? Wiele mówi się o wprowadzeniu zabezpieczeń DRM, które w głównej mierze irytują graczy kupujących oryginalne tytuły. Jednak nie wybiegajmy aż tak daleko w przyszłość.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.