Nowy smartfon od Sony - następca Xperii X Performance

 

Flagowe urządzenia od Sony zawsze miały swój konkretny styl. Mimo przeminięcia wielu generacji nadal wygląd urządzeń japońskiej marki pozostaje bardzo podobny do pierwszej „zetki” z serii.

 

Od jakiegoś czasu krążą plotki, że Sony zamierza zaprezentować nowego flagowca w drugiej połowie bieżącego roku. Dzisiaj pojawiły się zdjęcia pokazujące jak wygląda przygotowywany przez japońskie przedsiębiorstwo smartfon. Czy będzie to ładne urządzenie? Sami oceńcie.

 

gsmarena_001Następca Sony Xperii X Performancegsmarena_004 gsmarena_005 gsmarena_002

 

Telefon o nazwie kodowej Sony Xperia F8331 wygląda nieco inaczej niż dotychczasowe flagowce prezentowane przez tę firmę. Nowy design zrywa ze stylistyką serii Z. Mimo nowego wyglądu urządzenie nadal jest kanciaste i surowe. Konstrukcja niesie jednak pewne zmiany. Teraz smartfon będzie miał zaokrąglone boki z prawej i lewej strony, a dół i góra będą płaskie. Xperia F8331 ma mieć większy ekran niż obecnie najlepsza propozycja z portfolio japońskiego producenta (Xperia X Performance), który mimo to nadal nie przekroczy rozdzielczości 1080p.

 

Smartfon będzie nagrywał wideo 4K z obu kamer – przedniej i tylnej. Tylny aparat ma nowy układ z podwójną lampą błyskową LED. Na spodzie urządzenia widać wejście USB typu C. Nie martwcie się, nie zrezygnowano na jego koszt z „Jacka” 3,5 mm. Jest on umiejscowiony na górze. Na tyle urządzenia widać szczotkowany metal, a z przodu tradycyjnie pojawiają się głośniki stereo.

 

Na razie nie wiadomo nic na temat dokładnej daty oficjalnej prezentacji, ale na pewno odbędzie się ona jeszcze w tym roku. Być może czas na nowego flagowca od Sony przyjdzie w trakcie IFA we wrześniu tego roku.

 

źródło: GSMArena.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl