Facebook Android zapisywanie filmów

 

Wersje beta różnych aplikacji na Androida pokazują nam, co nas czeka w nadchodzących stabilnych wersjach. Tym razem możemy zobaczyć, co szykuje Facebook w swojej flagowej apce.

 

W telefonach niektórych użytkowników z Indii pojawiła się właśnie nowa opcja zapisu przy filmikach w aplikacji Facebook. Funkcja ma pozwolić osobom korzystającym z apki na korzystanie z wideo bez kłopotliwego buforowania. Zapisane przez ludzi filmy mogą być potem odtwarzane z poziomu androidowego Facebooka. Nie ma możliwości zapisu plików w pamięci wewnętrznej czy na karcie SD.

 

Zwłaszcza w Indiach (a także w innych krajach z utrudnionym dostępem do Internetu, chodzi m.in. o Indonezję i Filipiny) taka funkcja jest bardzo przydatna, a wręcz konieczna. Tam, gdzie dostęp do internetu może być bardzo słaby lub w miejscach gdzie w ogóle go nie ma, to będzie niezastąpiona opcja.

 

nexus2cee_samarth_thumb

 

Zapisywanie filmików na później jest już co prawda dostępne, ale dotyczy zapisu w naszej facebookowej bibliotece, potem i tak film musi być buforowany. Teraz jednak firma Marka Zuckerberga testuje opcję, która umożliwi zapis wideo w pamięci aplikacji Facebook i późniejsze odtworzenie bez użycia transferu internetowego. 

 

źródło: Android Police

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl