arm-softbank

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Od początku wiedzieliśmy, że skutki Brexitu będą długofalowe. Kurs funta nadal jest niestabilny, a to tylko okazja dla zagranicznych inwestorów. Ostatnie zawirowania na brytyjskim rynku nie ominęły firmy ARM, którą z pewnością użytkownicy urządzeń mobilnych znają. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, angielska marka została sprzedana japońskiemu Softbankowi za około 32 miliardy dolarów.
 

Firma ARM jak zapewne wiecie, zajmuje się projektowaniem procesorów. To jednak nie wszystko, bowiem marka ta znana jest na rynku technologicznym z licencjonowania swoich produktów. Układy projektowane przez ARM spotkać można w praktycznie wszystkich urządzeniach mobilnych – dla przykładu, w roku 2015 na rynek trafiło 15 milionów procesorów (na architekturze ARM).
 

Przejęcie firmy ARM przez Softbank nie powinno mieć większych następstw. Anglicy posiadali bardzo mocną pozycję na rynku technologicznym, więc wątpliwe jest, aby sprzedaż firmy Japończykom niosła za sobą nieprzewidziane skutki.

 

Źródło: androidauthority
Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.