Xiaomi-laptop-2

Xiaomi w naszym kraju stało się dość popularną marką. Wszystko za sprawą produktów, które cechują się świetnym stosunkiem jakość/cena. Na polskich ulicach królują zatem smartfony Xiaomi, w plecakach znajdują się power banki, do uszu natomiast dolatuje brzmienie z chińskich słuchawek, a na biurkach leżą głośniki Bluetooth. Do całości zestawu brakuje jeszcze… komputera. I ten już niedługo pojawi się w sklepach.

 

O laptopie tworzonym przez Xiaomi dało się już słyszeć na początku bieżącego roku. Teraz jednak możemy mówić o specyfikacji technicznej, gdyż do Sieci przeciekły odpowiednie zdjęcia. Wiemy, że chiński producent zamierza wypuścić swoje komputery w dwóch wersjach. Jedna z nich będzie się odznaczała 11-calowym ekranem, druga zaś dostanie wyświetlacz o przekątnej 12,5 cala i rozdzielczości Full HD. Już Wam coś świta? Po prostu Apple i Macbook.

 

 

 

Wewnątrz Xiaomi postanowiło umieścić procesory Intela – Skylake U-series i7-6500U taktowane zegarem 2,5GHz. Pod względem GPU mamy tutaj zintegrowaną grafikę HD Graphics 520, której wydajność porównywalna jest do GeForce’a 820M. Rzekomo taka konfiguracja powinna dać sobie radę z uciągnięciem gier z roku 2015 na niskich ustawieniach. To zdecydowanie nie jest gamingowy laptop. Do pozostałych zastosowań dostaniemy jeszcze 8 GB RAM, Windowsa 10 oraz ładowarkę USB typu C o maksymalnej mocy 65W.

 

 

Niestety nic nie wiadomo o cenie. Prezentacja urządzeń ma nastąpić już niebawem, bo 27 lipca. Wtedy też poznamy wszystkie odpowiedzi na trapiące nas pytanie. Co więcej, wtedy też przekonamy się jak blisko Xiaomi zbliżyło się do Apple. Wszak zarówno laptop od Xiaomi, jak i Macbook zamknięte są w metalowej obudowie. Bolączką chińskiego produktu będzie jednakże brak europejskiej gwarancji, no i Windows, nie OS X. Z drugiej jednak strony, jeśli cena okaże się wystarczająco niższa istnieje duża szansa, że i tym razem chiński producent świętować będzie sprzedażowy sukces.

 

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.