Microsoft-Surface-Phone

 

Ostatnio w internecie pojawiły się informacje, że Microsoft może pokazać coś ciekawego pod koniec roku. A tym czymś ma być Surface Phone.

 

Smartfonowy rynek jest obecnie zdominowany przez urządzenia z Androidem lub iOS na pokładzie. Rzadziej widzimy ludzi z urządzeniami od firmy z Redmond, a ponadto często są oni niezadowoleni z tych urządzeń. Konkurencyjne platformy cieszą się większym uznaniem. Microsoft kilka razy próbował przekonać dużą ilość konsumentów do swoich telefonów, jednak raczej bez większego sukcesu. Firma dominująca na pecetowym rynku nie zamierza jednak dać za wygraną. Najnowsze plotki sugerują, że Microsoft przygotowuje zupełnie nowe urządzenie, którego premiery spodziewamy się już za parę miesięcy.

 

Na pewno Microsoft Surface Phone (o ile w ogóle zostanie pokazany) nie pokona Apple iPhone 7 czy Samsunga Galaxy Note7, jeśli chodzi o rozgłos, ale może powalczyć o konsumentów, którzy są już znużeni najpopularniejszymi dostępnymi rozwiązaniami. Smartfon od firmy z Redmond ma być ekstremalnie wydajnym urządzeniem, bijącym na głowę wszystkie flagowce, jeśli chodzi o specyfikację.

 

Oczekuje się, że urządzenie zostanie wyposażone w aż 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Spekuluje się także o klawiaturze fizycznej QWERTY z podpórką tak jak na przykład w Surface Pro 4. Czy taki zestaw jest kuszący? Ciekawe ile kosztowałaby taka konfiguracja.

 

Wszystkie te informacje należy jednak traktować z przymrużeniem oka. Na razie są to tylko plotki, które mogą się nigdy nie spełnić.

 

źródło: Technology News Extra

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl