KEECOO K1 - smartfon specjalnie dla kobiet

 

Podobno jest pewien odsetek kobiet, którym współczesne ogromne i rzekomo nieporęczne smartfony nie do końca odpowiadają. A to telefon jest za duży, źle leży w dłoni, albo nie mieści się w kieszeni spodni. Chińskie przedsiębiorstwo Keecoo postanowiło temu zaradzić prezentując smartfon K1 specjalnie dla kobiet. Czy im się udało?

 

Jasnoróżowe urządzenie (istnieją także inne wersje kolorystyczne – biało-złota i turkusowa) o nietypowym kształcie przyciąga wzrok swoją wyjątkowością. Sześciokątna bryła jest może nietypowa, ale czy ładna? Poręczna? Sami oceńcie.

 

k1-1

 

Smartfon posiada 5-calowy wyświetlacz 720p, czterordzeniowy procesor 1,3 GHz wspierany przez 2 GB RAM-u. Nasze pliki możemy przechowywać na 16 GB pamięci wewnętrznej (jest możliwość rozszerzenia przez karty microSD). Z tyłu urządzenia znajduje się aparat 13 MPx, a z przodu – 8 MPx. Co ciekawe, urządzenie jest wodoodporne. Posiada certyfikat IP64. System, jaki dostajemy na start to Android 5.1 Lollipop pod specjalną nakładką od chińskiego producenta. Wewnątrz znajdziemy m.in. oprogramowanie do upiększania twarzy podczas robienia zdjęć.

 

k1-7

 

Wszystkie działania marketingowe skierowane są właśnie bezpośrednio w stronę kobiet. Smartfon na zdjęciach promocyjnych pojawia się w otoczeniu damskich kosmetyków i jest wyraźnie określany jako telefon przeznaczony dla płci pięknej. Na razie nie mamy informacji na temat cen tego „cacka”, ale i tak telefon jest przeznaczony raczej na rynek chiński.

 

Moim zdaniem urządzenie wygląda trochę kiczowato i sztucznie. Ale może znajdą się tu jakieś kobiety (albo mężczyźni), którzy się nie zgadzają? Wyraźcie swoje zdanie w komentarzach na dole.

 

źródło: KEECOO

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl