mcdonalds-porn

Jak często wyskakujecie do jednej z najpopularniejszych sieci restauracji na całym świecie coś zjeść? Raz w tygodniu? Dwa razy w miesiącu? Rzadko i nieregularnie? Myślę jednak, że niezależnie od wizyt kojarzycie Happy Meal – zestawy posiłków dla dzieci, oraz darmowe hotspoty WiFi – coś dla nieco starszych. I to z tym drugim jest powiązany omawiany problem, który może mieć niekorzystny wpływ na nieco mniejszych bywalców.

 

McDonald’s oferuje darmowe hotspoty Wi-Fi dla swoich gości i to się chwali. Niestety ludzie zaczęli tego nadużywać i do zakupionych wcześniej frytek uruchamiali sobie film dla dorosłych. Inicjatywa nie należy jednak do samej korporacji, a do specjalnych organizacji odpowiedzialnych za bezpieczny Internet dla dzieci i rodzin. Jedną z nich jest właśnie Enough is Enough, której udało się wywrzeć odpowiedni nacisk na sieci McDonald’s. Zmiany w otwartości sieci bezprzewodowej wprowadzono już w ponad 14 tysiącach restauracji w Ameryce.

 

Pozostaje jednak kwestia franczyzobiorców, podmiotów, które wykupiły licencję na prowadzenie restauracji pod szyldem McD. Czy również i oni wprowadzą odpowiednie zmiany po interwencji EiE?

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.