Moto Z USB-C przejściówka do słuchawek

 

Najnowsza Lenovo Moto Z i Moto Z Force nie zawierają już normalnego wejścia słuchawkowego typu „jack”. Teraz słuchanie muzyki ma się odbywać za pomocą słuchawek podłączanych do wejścia USB typu C. Czy to jednak nie jest niepotrzebna zmiana? Zdecydowana większość dostępnych na rynku zestawów słuchawkowych nadal przecież korzysta ze standardowego wejścia. Mimo tego nawet Apple w swoim kolejnym flagowym smartfonie prawdopodobnie pozbędzie się tradycyjnego „jacka” na rzecz nowego uniwersalnego portu.

 

Oprócz słuchawek na USB-C mamy dwie inne możliwości – albo możemy korzystać z zestawu słuchawkowego bluetooth, albo musimy podłączyć sobie przejściówkę. I zapewne wiele osób skorzysta z tego drugiego rozwiązania, gdyż nadal producenci dobrych słuchawek korzystają ze „starego” standardu. Najlepsze zestawy nadal korzystają (i pewnie będą korzystały) z normalnych „jacków”.

 

MotoZ_Resized

 

Sama Moto Z jest niezwykle cienka (jeśli nie podłączymy do niej żadnych Moto Mods). Zostało to uzyskane m.in. kosztem usunięcia tradycyjnego gniazdka słuchawkowego. Ale czy to dobre posunięcie? Teraz każdy będzie musiał się martwić o przejściówkę (która jest na szczęście dołączana do smartfona), żeby móc słuchać swoich piosenek z telefonu na ulubionych słuchawkach.

 

A Wy co sądzicie o tych zmianach wśród niektórych flagowców? Czy to nie będzie irytujące? Napiszcie swoje opinie w komentarzach.

 

źródło: The Verge

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl