Pokemon GO jest najpopularniejszą grą mobilną w historii USA, aplikacja pojawia się powoli w Europie

Eliasz Szykowny Aplikacje 2016-07-14

Pokemon GO najpopularniejsze w USA

 

Stało się – Pokemon GO to oficjalnie największa i najpopularniejsza gra mobilna w historii Stanów Zjednoczonych. Produkcja osiągnęła taki niebywały sukces w zaledwie tydzień od premiery. 21 milionów aktywnych graczy każdego dnia to naprawdę niezły wynik. Gra pobiła poprzedni rekord należący do Candy Crush Saga (20 mln użytkowników dziennie).

 

pokemon1_col

 

Wraz z pojawieniem się gry w Europie kolejne miliony użytkowników uzależniło się od tej produkcji. Ostatnio współczesne pokemony zadebiutowały w Niemczech, a dzisiaj w Wielkiej Brytanii. Ekspansja na rynek europejski jest coraz większa – to tylko kwestia czasu, kiedy stanie się najpopularniejszą grą mobilną na świecie w historii. SurveyMonkey (firma badawcza zajmująca się danymi statycznymi) twierdzi, że:

 

W ciągu zaledwie trzech dni od daty wydania, Pokémon GO przyciąga więcej użytkowników niż Twitter. Gra szybko weszła na szczyt aplikacji generujących największe przychody w App Store, zarabiając miliony dolarów dziennie dla jej wydawcy, firmy Niantic.

 

pokemon1_line

 

Pozostaje pytanie, jak długo utrzyma się ta świetna passa, ile czasu świat będzie zafascynowany tą produkcją. Czy gra w końcu nam się znudzi? Pewnie niektórzy z Was mają już dość słuchania zewsząd o Pokemonach, ale cóż… Codziennie 21 mln ludzi w USA wychodzi na ulice grać w tę grę. Czasami nawet powodujemy wypadki lub nawet przypłacamy to życiem, ale nadal kolejne osoby dołączają do zabawy.

 

źródło: SurveyMonkey

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x