Apple pozwane za szybkie ładowanie. Androidowi producenci także… Przez kogo?

Łukasz Pająk Newsy 2016-07-13

bezprzewodowe ladowanie samsung szybkie

Szybkie ładowanie to pewnego rodzaju półśrodek. Pozwala nam szybko zregenerować akumulatory w naszych smartfonach, ale z drugiej strony to wciąż nie rozwiązuje problemu pokazującego, że dzisiejsze ogniwa są po prostu za słabe, aby nasz telefon komórkowy nie stał się stacjonarnym.

Tak oto niemalże wszystkie firmy, które znamy korzystają z różnych technologii szybkiego ładowania. To nie spodobało się Somaltusowi, a więc firmie, którą doskonale znamy jako „trolla patentowego”. Tym razem pozew otrzymali tacy producenci jak Apple, Asus, Lenovo, Samsung, Sony czy też Toshiba. Podobno Amerykanie w przypadku iPhone’a 6s naruszyli ponad 2000 patentów. Wszystko sprowadza się do sposobu szybkiego ładowania, które pracuje na pełnych obrotach do uzyskania 80% pojemności akumulatora, a następnie zwalnia. Tylko co oznacza „troll patentowy”? Otóż firma z Teksasu nie oferuje żadnych produktów. Ich celem jest skupowane patentów i pozywanie wielu firm w celu uzyskania odszkodowania.

Sprytne? Oczywiście. Czy to się uda? Bardzo możliwe. Somaltus już „wygrał” z Nissanem oraz Fordem pozywając te firmy za patenty związane z technologią hybrydową. Podpisana ugoda sprawiła, że konto pozywającej firmy zostało znacząco zasilone. Teksańskie sądy są doskonale znane pod tym względem. W końcu można zostać pozwanym za korzystanie z… Google.

źródło: 9toMac • TheBlur

  Skoro da się zwalczać monopolistów – powinno się zwalczać patentowych trolli. Trzeba zrobić porządek z takimi życiowymi nieudacznikami żerującymi na rozwoju innych.

 • stark2991

  Miło że o tym piszecie ale dalej nie wiem co konkretnie im nie pasuje w tym że do 80% telefon ładuje się szybko a potem zwalnia? Jakie patenty łamią?

  • misio87

   Wyobraź sobie że zrobili patent na to co napisałeś: ładuje sie do 80% a nastepnie zwalnia. Choć wcześniej nie było takiego patentu, a firmy technologiczne stosuja taki zabieg od jakiegoś czasu. I mamy sprawę w sądzie.

   • Merapi

    Niech zmienią na 79 albo 81 🙂 po problemie . Hajsu mają dość żeby zapłacić , pod względem prawym w końcu patent naruszyli .

   • stark2991

    Musieli by taki patent zrobić dawno temu. Poza tym ciężko by było znaleźć telefon który zwalnia idealnie przy 80%. No i proces ładowania jest jednak opasany prawami fizyki więc ja sobię opatentuję teraz że jabłko spada jak się go puści i będę bogaty 🙂

    • mickey93

     praw fizyki nie można opatentowaćx