IMG_3125

Ilu z Was korzysta z laptopa? Powiedzcie mi, jaki system operacyjny macie zainstalowany? Hm… Windows? Przypuszczam, że większość z Was odpowie na to pytanie „dokładnie tak!”. A co gdyby zamiast na systemie operacyjnym od Microsoftu, pracować na tym od Google? To całkiem interesująca perspektywa.

 

Superbook jest projektem mającym szansę odświeżyć nieco rynek komputerów przenośnych. Cała zabawa polega na przekształceniu naszego smartfona w laptop – wystarczy do tego jeden kabel i jedna aplikacja (Andromium)! Być może powiecie teraz, że to przecież żadna rewolucja i nic interesującego. Spójrzcie na to jednak z drugiej strony. Za 99 dolarów dostajecie laptopa cechującego się 11,6-calowym ekranem o rozdzielczości HD, baterią wytrzymującą ponad 8 godzin pracy, pełnowymiarową klawiaturę fizyczną z touchpadem i bezproblemowe łączenie się za pomocą portu micro USB czy USB typu C.

 

IMG_3022

 

Cała moc obliczeniowa siedzi w naszym smartfonie. Nie martwcie się w nim o baterię, gdyż po podłączeniu go do Superbooka będzie ona ładowana. W tym momencie dostajemy świetne narzędzie pracy w środowisku, w którym spędzamy niemalże cały dzień – wszak na smartfonie wykonujemy coraz więcej pracy, a na duży ekran wskakujemy dopiero przy większych projektach. Oczywiście nie jest to opcja dla profesjonalnych grafików czy montażystów wideo, ale Superbook kosztuje jedynie 400 złotych. Jako urządzenie do zabrania w podróż, lekka maszynka do pisania bądź narzędzie do pracy na arkuszach powinien sprawdzić się całkiem nieźle.

Oficjalną stronę projektu znajdziecie tutaj. Realizacja, jak i zapisy będą prowadzone na Kickstarterze.

 

 

źródło: getsuperbook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.