google nexus smartwatch android wear swordfish angelfish

 

O tym, że seria Nexus, ewentualnie Pixel, rozrośnie się o nowy rodzaj urządzeń już pisaliśmy. Google chce pokazać konkurencji jak powinien wyglądać smartwatch z prawdziwego zdarzenia, czyli inteligentny, który będzie ułatwiał życie, a nie irytował na każdym kroku.

 

Ujrzeć mamy aż dwie propozycje. Tradycyjnie pojawią się modele droższe, większe oraz tańsze, mniejsze i tym samym gorzej wyposażone. Jednak o tym już wspominaliśmy razem z informacją o zaimplementowaniu Google Assistant, które właśnie ma być tym czymś rewolucyjnym w inteligentnych zegarkach. Teraz Android Police uzupełnia dane, którymi niedawno się podzieliło ze światem, o rendery nadchodzących smartwatchy.

 

google nexus smartwatch android wear swordfish angelfish 2

 

Tak, urządzenia, które widzicie powyżej newsa to Swordfish oraz Angelfish. Czy są ładne? Według mnie tak, ale oczywiście to kwestia gustu. Niemniej jednak nie można odmówić im prostoty i elegancji. Nie krzyczą przepychem czy też rewolucyjnym wyglądem. Nie takie jest ich zadanie – to mają być funkcjonalne zegarki, a nie dzieła sztuki.

 

Zbierając wszystko w całość możemy być niemalże pewni, że Google jesienią przedstawi nie tylko nowe smartfony z serii Nexus, ale także smartwatche. Tym samym mam jedynie nadzieję, że nie zostaną one zamknięte w Stanach Zjednoczonych i pojawią się w Polsce, pomimo że Google Assistant jeszcze nie mówi w naszym języku.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.