Snapdragon 821 oficjalnie! Oto najpotężniejszy układ od Qualcomma

Newsy

snapdragon figurka scena

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Do dzisiaj to Snapdragon 820 był tym najlepszym z najlepszych układów w portfolio Qualcomma. Jednak Amerykanie postanowili to zmienić i ujawnili propozycję, o której słyszeliśmy od dawien, dawna w wielu plotkach. Tak oto poznajcie Snapdragona 821, który przez pewien czas będzie nosił miano najlepszego w swojej rodzinie.

 

Co się zmieniło? Tak, dobrze się domyślacie. Snapdragon 821 to po prostu podkręcona „820’tka”. Nowy układ wciąż korzysta z 4 rdzeni Kyro, a za grafikę nadal odpowiada Adreno 530. Zmieniły się częstotliwości poszczególnych rdzeni, które prezentują się następująco:

 

snapdragon 820 821 qualcomm porownanie nowosc

 

Jednak co dla nas oznaczają te zmiany? Oczywiście zwiększenie wydajności – w tym wypadku o około 10%. Zapewne także zużycie energii ulegnie podobnej zmianie jeśli Qualcomm nie popracował nad sterownikami. Mimo wszystko mamy do czynienia z identyczną sytuacją, co dwa lata temu, gdy świat ujrzał Snapdragon 801, a więc delikatnie odmieniona „800’tka”.

 

W jakich smartfonach zagości najnowsza propozycja? Pierwszym przykładem z brzegu może być Samsung Galaxy Note7, ale na naszym rynku zapewne ujrzymy odmianę z Exynosem 8890/8893. W takim razie czekamy na Nexusy, chociaż zapewne w międzyczasie Asus może ujawnić plany, które przedostały się do Internetu.

 

 

źródło: AnandTech, Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x