Peter Chou dementuje plotki na temat umowy licencyjnej podpisanej z Apple

Newsy

Apple i HTC nigdy nie prowadziły tak bardzo zażartej wojny patentowej. Swoją walkę chcą oni zakończyć podpisaniem specjalnej umowy licencyjnej. Jednak do tej pory nie wiadomo jak taki „papier” ma wyglądać. Ostatnio w blogosferze pojawiły się plotki o tym, że HTC zostanie zobowiązane do oddania 6-8 $ za każdy wyprodukowany telefon z Androidem.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jednak CEO HTC Peter Chou szybko zdementował te plotki podczas swojego wystąpienia w Tokio. Chou zapytany wprost o takie domysły uznał je za „skandaliczne”, chociaż z drugiej strony stwierdził, ze jest „szczęśliwy” zakończeniem spraw patentowych z Apple.

Wygląda więc na to, ze warunki umowy licencyjnej pozostaną dalej poufne. Miejmy nadzieję, że nie są one aż tak bolesne dla HTC.

źródło: Reuters


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x