pokoemon

Pokemon Go to gra, która w mgnieniu oka zdobyła ogromna popularność. Niestety jej oficjalna dystrybucja została ograniczona i nie każdy może ją pobrać. Istnieje przecież plik apk i możliwość instalacji Pokemon Go (link podawany przez nas jest sprawdzony i zaufany) właśnie dzięki niemu, z pominięciem Sklepu Play. I o ile będziemy zadowoleni z działania gry, o tyle nieświadomie mogliśmy sobie zainstalować wirusa. Sprawdźcie koniecznie!

 

Padające serwery, memy, latające telefony w formie pokeballi i wiele innych rewelacji związanych jest z tą produkcją. Co jednak jest mniej przyjemniejsze to fakt obecności złośliwego kodu w jednej z wersji aplikacji. Został on wykryty przez ekipę z Proofpoint. Niebezpieczne narzędzie zwie się DroidJack i daje hakerom pełną kontrolę nad naszym urządzeniem. Warto zatem sprawdzić czy aby nasza wersja aplikacji apk jest była „czysta”.

 

Całość opiera się na uprawnieniach. Zainfekowane Pokemony będą potrzebowały dostępu do większej ilości treści (zaznaczone na czerwono na zrzucie ekranu). Porównajcie je z zainstalowaną wersją gry na Waszym smartfonie. Jeśli zauważycie jakieś nieprawidłowości, koniecznie i bezzwłocznie usuńcie Pokemony ze swojego urządzenia.

 

pokemon-fig3-320x441

 

To nie koniec przykrych wieści. Niantic Labs ogłosiło również, że oficjalne wydanie Pokemon Go w innych krajach zostanie nieco opóźnione. Jest to spowodowane dużym przeciążeniem serwerów oraz chęcią optymalizacji gry. Nic dziwnego, gdyż szykuje nam się jedna z najpopularniejszych produkcji na smartfony kiedykolwiek.

 

źródło: GSM Arena, Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.