Sklep z aplikacjami od Google już niedługo ma zadebiutować z nowymi funkcjami. Jak donosi serwis Android Police pierwszą znaczącą zmianą ma być integracja Google Play z portalem społecznościowym Google+. Zalogowanie się do konta będzie wymagane jeśli będziemy chcieli zamieścić komentarz do aplikacji. Ma to pomóc w szybszym dotarciu do osób, które mają problemy z programem, a poza tym publikacja prawdziwego imienia i nazwiska ma przyczynić się do prawdziwych i rzetelnych opinii. Nie zabraknie również możliwości dzielenia się komentarzami z osobami przyporządkowanymi do danego kręgu.

Drugą nowością ma być funkcja przedsprzedaży. Dzięki temu osoby zainteresowane będą mogły kupić daną aplikację lub film przed jej oficjalnym udostępnieniem. Ostatnia zmiana ma przyczynić się do podniesienia jakości aplikacji dostępnych w sklepie, a to za sprawą klasyfikacji. Każdy użytkownik będzie mógł nie tylko zgłaszać, która pozycja promuje zabronione treści (np. pornografię lub szerzące nienawiść), ale i również które aplikacje są szkodliwe, niezgodne z opisem lub posiadają nieuzasadnione uprawnienia.

[zrodlo name=”AndroidPolice” url=”http://www.androidpolice.com/2012/11/19/apk-teardown-coming-to-a-play-store-near-you-app-reviews-will-require-a-g-profile-pre-order-support-and-more/”][/zrodlo]

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.