Sharp i ZTE zamierzają produkować telefony z 1080p

Cezary Zapała Newsy 2012-11-21

Na portalu parę dni temu pisaliśmy o nowym smartfonie HTC, który będzie wyposażony w ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Okazuje się, że prawdopodobnie będzie to nowy trend na rynku, a co za tym idzie, już w przyszłym roku możemy się spodziewać wysypu smartfonów z takimi wyświetlaczami.

Jak donoszą zagraniczne serwisy do HTC dołączą również urządzenia wyprodukowane m.in. przez Sharpa, ZTE i Samsunga (o tym ostatnim będziecie mogli przeczytać więcej na portalu już wieczorem). Pierwszy z koncernów zamierza już pod koniec listopada wypuścić na rynek rosyjski model Aquos SH930W, który będzie posiadał 5 calowy ekran i zostanie wyposażony dodatkowo w procesor  o taktowaniu 1.5 GHz z układem graficznym Adreno 225.

ZTE natomiast zapowiedziało wypuszczenie na rynek model o nazwie Nubia Z5. Cechą charakterystyczną tego smartfona obok wspomnianego wyświetlacza, będzie obecność aparatu o matrycy 13 Mpix.

[zrodlo name=”PhoneArena” url=”http://www.phonearena.com/news/ZTE-Nubia-Z5-sports-a-1920-by-1080-pixel-display-gets-compared-to-the-competition_id36675″][/zrodlo]

[zrodlo name=”Engadget” url=”http://www.engadget.com/2012/11/16/sharp-aquos-sh930w-reviewed-early-in-russia-with-1080p-display/”][/zrodlo]Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.x