p-p

Karta pamięci dla niektórych użytkowników stanowi ważne akcesorium. Jest uniwersalna, można ją wykorzystać w smartfonie, przełożyć do aparatu, umieścić w dronie, a po wszystkim podpiąć do komputera, by zgrać dane na dysk twardy. Dotychczasowe najszybsze karty microSD są naprawdę szybsze. Ale giną w starciu z nowymi produktami Samsunga.

 

Producent ogłosił bowiem, że już wkrótce w sprzedaży pojawią się karty pamięci stworzone w technologii Universal Flash Storage (UFS) 1.0. Dzięki temu osiągają one prędkości znane nam z dysków SSD! Odczyt danych odbywać się będzie z szybkością nawet do 530 megabajtów na sekundę. Zapis natomiast osiągnie wartość rzędu 170 megabajtów na sekundę. Karty dostępne będą w wariantach 32, 64, 128, 256 GB.

 

Karty te będą więc idealne dla osób zgrywających ciężkie pliki w wysokiej rozdzielczości. Wykorzystanie ich w dronach nagrywających wideo w 4K czy też profesjonalnych aparatach zapisujących zdjęcia w formacie RAW z pewnością ułatwi pracę nad ich obróbką. Niestety Samsung nie podał jeszcze cen, a to oznacza, że możemy być mocno zaskoczeni.

 

Zachęcam również do zapoznania się z tekstem Łukasza, który wyjaśnia i porównuje pamięć w smartfonach.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.