ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czy Samsung zbankrutuje? Rekordowe wyniki zaprzeczają tym plotkom

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung Galaxy S7-6889

Zadając Wam pytanie na Facebooku: „Czy Samsung zasłużenie jest liderem?” większość z Was powiedziało wprost, że nie. Ba! Nawet wiele osób uważało, że obecnie prowadzona polityka firmy niedługo może doprowadzić do bankructwa, a na pewno do utraty swojego zaszczytnego, pierwszego miejsca na rynku mobilnym.

Jeśli jesteście wśród osób, które nie zgadzają się z marketingiem i całą otoczką Samsunga to muszę Was zmartwić, ale Koreańczycy radzą sobie doskonale, a Galaxy S7 okazuje się najlepszym smartfonem w historii firmy. Dotychczas to Galaxy S4 był liderem i mógł się pochwalić wygenerowaniem najwyższego zysku w jednym kwartale (7,4 miliarda dolarów). Jednak tegoroczna, flagowa propozycja z pewnością pobije ten wynik. Jeden model to nie wszystko i ogólne kalkulacje prowadzone przez chociażby Reuters pokazują, że w tym roku oddział mobilny Samsunga „urośnie” w statystykach aż o 54%. Tym samym pogłoski, że Koreańczycy zbankrutują czy też stracą swoją pozycję można zostawić z tyłu. Bardziej martwić możemy się o Apple, które wciąż jest pod kreską – iPhone SE nie okazał się sukcesem i dopiero wszelkie odmiany iPhone’a 7 mogą namieszać na rynku.

Jednak czy tak się stanie? Musimy poczekać. Póki co wiadomo, że Samsung nie jest zagrożony, ale obecnie zajmujące trzecie miejsce Huawei może pokusić się o zamianę lokaty z Apple.

PS. Nie można zapomnieć o tym jaką sprzedażą może pochwalić się LG czy też HTC, ale szerzej na ten temat pisał Kamil w swoim wpisie: Klik!

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy