emui

Huawei planuje zmodernizować swoją nakładkę jaką jest EMUI. Wiemy już, że zmiany będą dość obszerne i użytkownicy mogą liczyć na zupełnie świeży design oraz jego aktualność wobec obecnych trendów. Interesujące jest jednak to w jakim kierunku zmiany te podążą i co mogło stanowić inspirację dla ludzi z Huawei przy tworzeniu wersji 5.0.

 

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – konkurencja. Najnowsze projekty, jakie wyciekły do sieci pozwalają na wyciągnięcie kilku wniosków. EMUI 5.0 będzie mocno kolorowe. Widoczna jest tutaj inspiracja MIUI 8, w której Xiaomi zastosowało wyrazistą i obszerną paletę barw. Wróżę zatem upodobanie wśród użytkowników nowego UI od Huawei. Producent obiecał również większe możliwości personalizacji oraz zbliżenie się do stockowego Androida. Jeśli bliskość ta obejmie również szybkość działania, nie można było trafić na nic lepszego.

 

 

 

Za projekt odpowiedzialny jest Abigail Brody, która pracowała m.in. dla Apple czy Ebay. Tam jej się udało, pora żeby wykazała się również na androidowym polu. EMUI 5.0 oficjalnie zaprezentowane ma zostać podczas tegorocznych targów IFA odbywających się w Berlinie na początku września.

 

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.