vernee

Obecnie wielu producentów na rynku zaczęło stosować w swoich smartfonach technologię szybkiego ładowania. Nie jest to może spełnienie marzeń o mocniejszych bateriach i dłuższej pracy urządzenia, ale z taką opcją zdecydowanie szybciej tchniemy życie w nasze telefony. Co interesujące, za takie udogodnienie nie trzeba wiele płacić. Więcej, smartfon z Chin bije na głowę popularną konkurencję.

 

O Vernee Apollo Lite już co nieco pisałem. Dzisiaj zatem ograniczę się do jego szybkości ładowania. Smartfon napędzany jest przez MediaTek X20 z zastosowaniem technologii PumpExpress. Dzięki niej jesteśmy w stanie w znacznie krótszym czasie naładować swoje urządzenie mobilne. Producenci jednak często się tym chwalą, znacznie rzadziej sami to udowadniają. W tym przypadku mamy na to twardy dowód.

 

 

 

Na wideo widzimy, jak to Vernee Apollo Lite w przeciągu 30 minut naładował się do 54%, a w ciągu 74 minuty osiągnął 100%. Smartfon ten wyposażono w baterię o pojemności 3180 mAh. Dla porównania, iPhone 6S Plus, Nexus 6P oraz Samsung Galaxy Note 4 na poniższym wideo.

 

 

 

Tutaj wynik już nieco gorszy. Osiągnięty rezultat w ciągu 30 minut (odpowiednio): 22%, 43% oraz 49%. Faktem jest, że porównuje się tutaj dwa rodzaje technologii oraz starsze urządzenia z zupełnie nowym. Nie zmienia to jednak istoty rzeczy: myślenie, że im droższy smartfon, tym we wszystkim będzie lepszy jest po prostu złudne.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.