TouchWiz

 
Każdy z producentów smartfonów wzbogaca Androida swoją autorską nakładką. Jedne z nich mniej ingerują w system, inne bardziej. Do tych ostatnich z pewnością można zaliczyć TouchWiz od Samsunga. Słynna już dzisiaj nakładka przez kilka lat zdobyła rzeszę fanów i wrogów. Nazywana też jest przez złośliwych „LagWizem„, co przez pewien czas miało swoje uzasadnienie. Tak czy owak od momentu debiutu przeszła ona naprawdę długą drogę, zbierając bardzo wiele krytycznych uwag, ale też zmieniając się na przestrzeni czasu.
 
Wygląda na to, że przed nami kolejna aktualizacja wyglądu TouchWiza, a właściwie Grace (TouchWiz) UX, ponieważ tak jest nazywana nowa nakładka. Na załączonym filmie możemy zobaczyć betę nowego wcielenia Androida w wydaniu Samsunga, w porównaniu do tego, co znajdziemy obecnie w Galaxy S7. Jak widać, to wciąż charakterystyczna wersja zielonego robota od Koreańczyków, jednak wydawać się może, że została ona dopracowana i dostosowana do Material Design. Co więcej jest jeszcze bardziej „płasko” niż dotychczas, bez zbędnych cieni i dodatkowych efektów.
 


 
Zresztą zobaczcie sami na wideo. Ciekaw jestem czy podoba Wam się to, co widzicie. Ja jestem usatysfakcjonowany, Samsung zmierza w dobrym kierunku. Na koniec dodam, że nową wersję nakładki prawdopodobnie zobaczymy już w Galaxy Note 7.
 
źródło: sammobile, grafika: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.