Sklep Google Play

 

Sklep Play jest nieodzowną cząstką każdego smartfona z Androidem. Dotychczas ta aplikacja przechodziła szereg zmian, także wizualnych. Z każdą kolejną wersją nasz wirtualny market jest coraz lepszy. Dostajemy nowe funkcje poszerzające jego możliwości. My, androidowi geekowie, zwracamy uwagę także na te drobne usprawnienia. Ale do rzeczy.

 

Dzisiaj zauważyłem nową kartę w Google Play, w sekcji „Moje gry i aplikacje”. Nosi ona nazwę „BETA”. Jak sama nazwa wskazuje, zawiera gry i aplikacje, które uzyskujemy we wczesnych, rozwojowych wersjach na nasz smartfon.

 

Sposób uzyskania takiej apki jest dosyć prosty. Należy dołączyć do grupy Google+ testującej daną pozycję, po czym na specjalnej stronie znajdującej się na domenie Sklepu Play – kliknąć przycisk ZOSTAŃ TESTEREM”. Niektórzy deweloperzy pozwalają na pominięcie pierwszego kroku. Jak już jesteśmy „testerem” Google Play automatycznie aktualizuje nam daną aplikację do wersji beta, kiedy tylko są dostępne.

 

Instagram beta

 

Od teraz możemy zobaczyć, jakie oprogramowanie dostajemy we wczesnych wersjach. Po tapnięciu w daną pozycję otrzymujemy komunikat „Jesteś betatesterem tej aplikacji. Super!” Mała (a nawet bardzo mała) rzecz, a cieszy. W końcu można sobie sprawdzić z poziomu naszego mobilnego sklepu, z których programów czy gier korzystamy w niefinalnych wersjach i, w razie potrzeby, zrezygnować z otrzymywania ich do beta-testów. Dotychczas nie było tak prostego sposobu na sprawdzenie wybranych przez nas „beta-apek”.

 

A Wy, co sądzicie o tej małej nowince? Dostaliście już aktualizację Sklepu Play? Dajcie znać w komentarzach.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl