ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sklep android market google play

Nowa zakładka w Sklepie Play – wersje testowe nigdy nie były łatwiej dostępne

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Aplikacje
Sklep Google Play

Sklep Play jest nieodzowną cząstką każdego smartfona z Androidem. Dotychczas ta aplikacja przechodziła szereg zmian, także wizualnych. Z każdą kolejną wersją nasz wirtualny market jest coraz lepszy. Dostajemy nowe funkcje poszerzające jego możliwości. My, androidowi geekowie, zwracamy uwagę także na te drobne usprawnienia. Ale do rzeczy.

Dzisiaj zauważyłem nową kartę w Google Play, w sekcji „Moje gry i aplikacje”. Nosi ona nazwę „BETA”. Jak sama nazwa wskazuje, zawiera gry i aplikacje, które uzyskujemy we wczesnych, rozwojowych wersjach na nasz smartfon.

Sposób uzyskania takiej apki jest dosyć prosty. Należy dołączyć do grupy Google+ testującej daną pozycję, po czym na specjalnej stronie znajdującej się na domenie Sklepu Play – kliknąć przycisk ZOSTAŃ TESTEREM”. Niektórzy deweloperzy pozwalają na pominięcie pierwszego kroku. Jak już jesteśmy „testerem” Google Play automatycznie aktualizuje nam daną aplikację do wersji beta, kiedy tylko są dostępne.

Instagram beta

Od teraz możemy zobaczyć, jakie oprogramowanie dostajemy we wczesnych wersjach. Po tapnięciu w daną pozycję otrzymujemy komunikat „Jesteś betatesterem tej aplikacji. Super!” Mała (a nawet bardzo mała) rzecz, a cieszy. W końcu można sobie sprawdzić z poziomu naszego mobilnego sklepu, z których programów czy gier korzystamy w niefinalnych wersjach i, w razie potrzeby, zrezygnować z otrzymywania ich do beta-testów. Dotychczas nie było tak prostego sposobu na sprawdzenie wybranych przez nas „beta-apek”.

A Wy, co sądzicie o tej małej nowince? Dostaliście już aktualizację Sklepu Play? Dajcie znać w komentarzach.

Sprawdź najnowsze wpisy