iris-scanning[1]

 

Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts (MIT), Uniwersytetu Georgii oraz Niemieckiego Instytutu Informatycznego Maxa Plancka pracują nad oprogramowaniem, które umożliwi wykrywanie w czasie rzeczywistym, w jakie miejsce patrzy użytkownik telefonu. Rozwijana jest technologia pozwalająca na korzystanie ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych za pomocą naszych gałek ocznych. Będzie można w ten sposób używać aplikacji, grać w gry i tak dalej.

 

Ma to działać w ten sposób, że przednia kamera urządzenia będzie analizowała ruchy oczu czy położenie głowy w celu wykrycia, na co patrzymy.

 

22[1]

 

Dotychczas, na około 1500 osobach były przeprowadzane testy. Obecnie rozwiązanie pozwala na wykrycie punktu, w który patrzy użytkownik telefonu z dokładnością do około centymetra lub ok. 1,7 cm na tablecie. Twórcy mówią, że jeśli zostanie uzyskana liczba 10000 ludzi do testów, będą w stanie zmniejszyć poziom błędu do 0,5 centymetra, co powinno wystarczyć do obsługi większości aplikacji. Wyniki badań zostały niedawno zaprezentowane na konferencji IEEE Computer Vision i na Pattern Recognition w Seattle w stanie Waszyngton.

 

Oprogramowanie, jak twierdzi jeden z twórców, miałoby znaleźć zastosowanie medyczne, w szczególności w diagnozowaniu schizofrenii czy wstrząśnienia mózgu.

 

A Wy, co sądzicie na temat takiego rozwiązania? Gdzie jeszcze mogłoby się przyjąć? Kto na tym skorzysta? Możecie wyrazić Wasze zdanie w komentarzach.

 

Źródło: The Economic Times

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl