samsung galaxy s7 huawei nexus 6p

 

Wiele mówi się o tym, że smartfony jak i ogólnie inteligentne, mobilne urządzenia stanowią ogromne zagrożenie dla użytkowników i ich danych. Tym samym, świadomość konsumentów rośnie jak i sama gałąź rynku zajmująca się zabezpieczeniami jest coraz bardziej zauważalna.

 

W takim razie co wybrać jeśli chcemy czuć się możliwie najbezpieczniej? Należy skierować swoją uwagę w stronę smartfonów z rodziny Nexus lub po prostu od Samsunga. Takie wnioski po swoich badaniach podała firma Duo Labs. Takie wyniki bazują na ilości urządzeń, które otrzymały paczkę zabezpieczeń wydaną przez Google w maju. Czemu akurat ten miesiąc? Właśnie wtedy Amerykanie jak i sam Qualcomm załatali największe „dziury” w zabezpieczeniach, które pozwalały w możliwie najprostszy sposób przejąć kontrolę nad urządzeniami ze Snapdragonem na pokładzie.  Oczywiście paczki, które wydaje Google łatają wiele innych luk, co się ceni, ale Duo Labs zwraca także uwagę na to, że konsumenci zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z zagrożenia i najzwyczajniej w świecie nie instalują odpowiednich aktualizacji.

 

Dzisiaj ataki hakerskie skierowane w urządzenia mobilne nie wydają się groźne, aczkolwiek im wcześniej problem będzie nagłaśniany, tym szybciej zwiększy się świadomość samych użytkowników, którzy myślą, że oni nic nie znaczą, więc są bezpieczni.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.