Sony_Xperia_XA-7190

 

Sony, a raczej ich oddział mobilny, powoli zaczyna podążać drogą Nokii czy też HTC. Oznacza to tyle, że konsumenci nie doceniają ich produktów i często nawet słusznie, bo co to za producent, który nie tworzy urządzeń mogących zainteresować potencjalnych odbiorców. Taka właśnie jest seria Xperia X.

 

Być może przesadzam, ale czy nie jest tak, że zarówno testowana przeze mnie Xperia X i XA mogłyby być świetnymi propozycjami, gdyby nie ich cena? W końcu to tym aspektem dzisiaj się wygrywa, a jeśli w zamian za jej wyższą wartość nie oferuje się niczego lepszego to trudno marzyć o sukcesie rynkowym. Jednak Sony analizując swoje wyniki sprzedaży zauważyło, że ich smartfony nie cieszą się dużą popularnością w USA, Indiach czy też Chinach, a więc jednych z najważniejszych obecnie rynków dla urządzeń mobilnych. Jaki wniosek wyciągnęli Japończycy? Zapomnijmy o tych krajach, a skupmy się na państwach, w których sobie radzimy. Tutaj pojawia się Europa. W Polsce Sony może się pochwalić czołową pozycją. Co nas czeka? Jak pokazują odpowiednie slajdy, firma chce się skupić przede wszystkim na urządzeniach z najwyższej półki.

 

Można by napisać o tym zdecydowanie szerszy artykuł, ale na razie poprzestańmy na samej informacji o zmianach. Z pewnością więcej na ten temat wspomnę, gdy tylko przetestuję Xperię X Performance, aby utwierdzić się w swoich przekonaniach. Tymczasem jestem ciekawy Waszego zdania na ten temat.

 

 

PS. Dodam tylko, że w Stanach Zjednoczonych naprawdę niedawno pojawiła się Xperia Z5 i to w okrojonej wersji – chociażby bez czytnika linii papilarnych.

 

źródło: Xperia Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.