CmNf5E2WYAATmg_ (1)

Google właśnie dziś, właśnie teraz ujawniło nazwę, jaką przyjmie ich najnowszy mobilny system operacyjny. Możliwości było wiele i wielu z Was chciałoby pewnie przeczytać, że wygrał ich faworyt. Nutella? Nesquik? Neyyappam? Najlepiej coś prostego, chwytnego i… smacznego!

 

Podczas konferencji Google I/O, CEO Sundar Pichai oddał w ręce użytkowników kwestię nazwania najnowszego Androida. Każdy mógł zaproponować swoją nazwę i każdy mógł wziąć udział w ankiecie. Prawem alfabetu doszliśmy do litery N i tradycją cukierniczą głównie trzymaliśmy się słodkich imion. Faworytem bez wątpienia była Nutella, ale już teraz powiem, że to nie ona jest zwycięzcą. Przegrał również południowoindyjski deser, Neyyappam.

 

Co takim razie wygrało pojedynek? Panie i Panowie, użytkownicy zdecydowali, że Android N, najnowsza wersja systemu od Google otrzyma nazwę…

NOUGAT!

 

Zaskoczeni? Jest słodko, jak zawsze. Kwestią do wyjaśnienia pozostała wersja Androida – czy będzie to już odsłona 7.0, czy Google zdecyduje się na numerację 6.1?

 

 


źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.