Windows 10

 
Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od kilku miesięcy i według statystyk firmy liczba użytkowników już przekroczyła 350 mln. Pewnie wielu z Was zalicza się do ich grona. Trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych wersji systemu jakie wydał Microsoft. Osobiście bardzo sobie chwalę tę wersję okien.
 
W marcu Microsoft zapowiedział dużą aktualizację dla tego systemu. Nazywana ona jest Windows 10 Anniversary Update. Okazuje się, że być może będzie ona dostępna już 2 sierpnia. Nie jest to jednak pewne, gdyż post z datą nowej wersji systemu został zdjęty, ale mimo wszystko spekuluje się, że update dostaniemy w sierpniu.
 
Przypomnijmy zatem co nowego pojawi się w Anniversary Update. Zwiększy się ilość aplikacji, w których wykorzystamy Windows Hello. Dzięki temu np. w przeglądarce Edge, będziemy mogli się zalogować przy pomocy naszych linii papilarnych. Ponadto poprawi się użyteczność Cortany. Ma być ona „mądrzejsza”. Dodatkowo sklep z programami dla Windowsa 10 i Xboxa mają zostać zunifikowane. Inną nowością będzie rozpoznawanie notatek pisanych. Cortana bez większego problemu rozpozna je automatycznie i przerobi na komendy np. „zadzwoń do dziewczyny o 8″.
 
źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.