brexit wielka brytania unia europejska samsung lg aceer

 
W ubiegły czwartek Brytyjczycy wzięli udział w referendum, w którym musieli się opowiedzieć, czy Wielka Brytania ma zostać w Unii Europejskiej czy z niej wyjść. 51,9% zagłosowało za opuszczeniem UE, a 48,1% wybrało przeciwną opcję. Obywatele Zjednoczonego Królestwa podjęli więc decyzję, za którą będą dosłownie musieli zapłacić i to więcej. O co chodzi i jaki to ma związek z Androidem i smartfonami?
 
Otóż wygląda na to, że OnePlus w wyniku Brexitu i mocno osłabiającego się funta, będzie musiał podnieść cenę swojego flagowca w tym kraju. Jest to naturalna kolej rzeczy, ponieważ zniżkujący kurs waluty w porównaniu do innych walut powoduje, iż importowane produkty są droższe.
 
Według posta Pana Davida S. z oficjalnego bloga OnePlus „martwiący trend zniżkujący funta brytyjskiego może sprawić, iż ciężko będzie zachować obecną politykę cenową w Wielkiej Brytanii”. Co prawda zapewnił on, że firma zastanowi się przed podjęciem jakichkolwiek kroków, jednak stwierdził, że nie będzie to decyzja łatwa dla firmy.
 
Jeżeli funt dalej będzie się osłabiał, można z pewnością oczekiwać podniesienia cen także smartfonów innych producentów. Jeszcze gorzej sytuacja może wyglądać, gdy Wielka Brytania nie zechce przynajmniej współpracować z Unią Europejską i zostaną wprowadzone dodatkowe cła.
 
źródło: androidheadlines, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.