google chrome logo klasla

 
Jako użytkownik smartfona, dużo czasu spędzam w Internecie odwiedzając różnego rodzaju portale. Robię to korzystając z Chrome’a, który w moim przekonaniu jest najbardziej przyjazny i po prostu mi pasuje. Ostatnio dość dużo pisaliśmy na temat tej przeglądarki, zarówno o wersji pecetowej jak i na urządzenia mobilne. Oto niektóre z artykułów:
 

 
Teraz na temat tego programu od Google dowiadujemy się kolejnej interesującej informacji. Prawdopodobnie gigant pracuje nad narzędziem, dzięki któremu zmierzymy prędkość naszego Internetu. Funkcja będzie „wbudowana” w wyszukiwarkę i będzie można jej użyć wpisując „check internet speed„. Opcja ta powstaje we współpracy z Measurment Lab, które będzie odpowiedzialne za testy szybkości połączenia.
 
Usługa nie jest jeszcze dostępna, więc nie wiemy jak działa w praktyce. Podobne tego typu możliwości oferuje Bing, Netflix, fast.com czy Ookla.
 
źródło: gsmarena, the verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.