google personalizacja reklam promocja

Jak najłatwiej zarobić w Internecie? Oczywiście poprzez reklamy i to jest właśnie główny środek zarobkowy Google – do tego stopnia, że nawet Unia Europejska ma, co do tego pewne uwagi. Jednak dla nas w głównej mierze są one irytujące i najchętniej pozbywamy się ich poprzez różnego rodzaju programy blokujące ich wyświetlanie.

Czemu tak się dzieje? Wiele stron po prostu narzuca, żeby wyłączać AdBlocki i inne tego typu blokady, a wtedy zalewa nas jeden wielki bilboard reklamowy. Jeszcze gorsze sytuacje sprawiają, że bez kliknięcia tego typu promocji internetowej nie ujrzymy interesującego nas materiału. Na szczęście pod tym względem Google stara się dotrzeć do Internautów w sposób jak najbardziej trafiony i jak najmniej inwazyjny. Oczywiście i z tym jest problem w przypadku mobilnych stron internetowych, ale zostawmy to na razie z boku. Amerykanie poniekąd szczycą się tym, że ich reklamy są dopasowywane do odbiorców, a teraz możemy sami zdecydować jakiego typu promocję chcemy oglądać. Nowy system pozwala zdecydować czy chcemy widzieć personalizowane promocje, a dodatkowo możemy wybrać tematy jakie nas interesują. Wszystko znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

Na powyższej stronie znajdziecie szczegóły jak działają same reklamy Google, kto współpracuje z Amerykanami czy też jakie dane oobowe są udostępniane partnerom. Cóż, Amerykanom już przypisuje się notkę jednego z największych agentów, który wie o nas wszystko…

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.