[Poradnik/Film] Jak wyłączyć samoczynne przewijanie się strony internetowej podczas jej ładowania?

Aplikacje

android-chrome

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Ile razy zdarzyło Wam się, że ładujecie pewną stronę internetową, przewijacie w dół, zaczynacie czytać i nagle ta zostaje w pełni wgrana przez przeglądarkę i wszystko przeskakuje, samoczynnie się przewijając? Jest to bardzo irytujące w świecie mobilnych witryn, gdy reklamy zwykle na samym końcu są rozpoznawane, a my nie zauważymy, że jeszcze coś jest ładowane.

 

O co dokładniej chodzi? W następującym przykładzie zwróćcie uwagę na to, co się stało ze stroną po tym jak autor przewinął ją do początkowego tekstu.

 

 

Na szczęście można to wyłączyć w ustawieniach Chrome’a. Tradycyjnie należy przełączyć jedną z flag, tym razem dotyczy ona pojęcia „Scroll Anchoring”: chrome://flags/#enable-scroll-anchoring. Po uruchomieniu „kotwicy” strony będą ładować się w następujący, o wiele wygodniejszy sposób:

 

 

Niestety, ale tej flagi póki co nie znajdziecie w zwykłym Chromie, a w odmianie Dev, która jest dostępna za darmo w sklepie Play: Klik! Siłą rzeczy, ta wersja nie jest pozbawiona błędów, ale użytkownicy chwalą sobie to wydanie bardziej niż tradycyjną propozycję od Google. Jeśli dobrze pamiętacie, Chrome Dev obsługuje także filmy wirtualnej rzeczywistości: Klik!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x