Czy tak właśnie będzie działał skaner tęczówki oka w Galaxy Note 7? Mam wątpliwości, co do jego funkcjonalności…

mm Adam Lulek Newsy 2016-06-28

samsung-galaxy-s7-iris-scanner-640x339

 
Samsungi Galaxy S7 i S7 Edge okazały się sporym sukcesem, jednak nie są już tak „świeże” jak 3 miesiące temu. Czas zatem na kolejny flagowiec od Koreańczyków. Wiemy już, że zostanie on zaprezentowany 2 sierpnia i z pewnością trafi do Europy. Oczywiście mowa o popularnej serii Note, która zazwyczaj była prezentowana we wrześniu, a od dwóch lat w sierpniu.
 
Jedną z nowości, jakie zobaczymy w urządzeniu będzie wspominany kilkukrotnie skaner tęczówki oka. W Internecie pojawił się obrazek, przedstawiający patent tej technologii. Być może właśnie tak będzie funkcjonowało wspomniane rozwiązanie w Galaxy Note 7. Na obrazku widać, że system może działać w oparciu o kilka sensorów, które będą wypatrywały naszych oczu. Ponadto strumień podczerwieni je wspomoże. Jeżeli skanerowi nie uda się rozpoznać tęczówek, pojawi się komunikat głosowy, aby spróbować ponownie.
 
patent-iris
 
Wydaje się, że z uwagi na fakt, iż wielu użytkowników nie miało do czynienia z taką technologią, przynajmniej na początku często będzie pojawiało się takie powiadomienie. Ciekaw jestem, czy skaner będzie wygodny i bezbłędny, mam wrażenie, że nie, ale ocenię jak poużywam.
 
źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x