Czy tak właśnie będzie działał skaner tęczówki oka w Galaxy Note 7? Mam wątpliwości, co do jego funkcjonalności…

mm Adam Lulek Newsy 2016-06-28

samsung-galaxy-s7-iris-scanner-640x339

 
Samsungi Galaxy S7 i S7 Edge okazały się sporym sukcesem, jednak nie są już tak „świeże” jak 3 miesiące temu. Czas zatem na kolejny flagowiec od Koreańczyków. Wiemy już, że zostanie on zaprezentowany 2 sierpnia i z pewnością trafi do Europy. Oczywiście mowa o popularnej serii Note, która zazwyczaj była prezentowana we wrześniu, a od dwóch lat w sierpniu.
 
Jedną z nowości, jakie zobaczymy w urządzeniu będzie wspominany kilkukrotnie skaner tęczówki oka. W Internecie pojawił się obrazek, przedstawiający patent tej technologii. Być może właśnie tak będzie funkcjonowało wspomniane rozwiązanie w Galaxy Note 7. Na obrazku widać, że system może działać w oparciu o kilka sensorów, które będą wypatrywały naszych oczu. Ponadto strumień podczerwieni je wspomoże. Jeżeli skanerowi nie uda się rozpoznać tęczówek, pojawi się komunikat głosowy, aby spróbować ponownie.
 
patent-iris
 
Wydaje się, że z uwagi na fakt, iż wielu użytkowników nie miało do czynienia z taką technologią, przynajmniej na początku często będzie pojawiało się takie powiadomienie. Ciekaw jestem, czy skaner będzie wygodny i bezbłędny, mam wrażenie, że nie, ale ocenię jak poużywam.
 
źródło: phonearena • Już widzę, jak trzeba będzie sie nagimnastykować żeby zrobić zdjęcie

 • BuKoX

  Tak się zastanawiam po co Samsung kopiuje wszystkie możliwe rozwiązania od konkurencji. Nie stać ich na jakieś własne rozwiązania?

  • Rafal Warachewicz

   W ogóle po co robi telefony skoro już dawno mieliśmy sagemy i nokie które wyszły z mody. Bezsens.

  • Kasa, kasa, kasa. 🙂
   Robienie testów rynkowych za cudze pieniądze jest ciekawym modelem biznesowym, który jak widać ciągle im się sprawdza.
   Czy to wzornictwo przemysłowe, czy „ficzery” 😛

 • tolak

  Nazwa Nota’a, jaki wyświetlacz, czy zagięty czy nie, potwierdzenie nazwy, potwierdzenie zagiętego wyświetlacza, spekulacje o specyfikacji, data wydania, nowy touch wizz z Nota, skaner tęczowki, nowy przycisk… a jak wyjdzie Note to zataczamy kółko i produkujemy wpisy o nadchodzącym s8. Takie mam spostrzeżenia od ponad roku jak zaglądam na ten portal. Nie ma dnia żeby nie było czegoś o Samsungu. ;d jak wiem, że dla niektórych czego Samsung nie zrobi i jakie by to nie było, czy potrzebne, rewolucyjne, absurdalne, zbędne i niewygodne to będzie budzić Emejzing jak przy Apple i trzeba o tym coś skrobnąć, ale bez przesady. ;d

 • Nie jest wygodny (używam w innym telefonie), ale robi wrażenie na postronnych jak cholera 😉

  • bartek

   Nie kradnie duszy? 🙂

   • LinekPark

    Podpisujesz jeden taki kwitek krwią na początku, ale to nic. ;

   • Jeśli o mnie chodzi to za późno, żeby sprawdzić 😉x