samsung-home-button

 
Smartfony Samsunga mają od lat charakterystyczny wygląd. Mimo, iż przy okazji premiery Galaxy S6, urządzenia te przeszły duży lifting, to wciąż ich przedni panel jest bardzo charakterystyczny dla telefonów Koreańczyków. Jednym z elementów, które z pewnością kojarzą się od jakiegoś czasu ze smartfonami Samsunga jest przycisk home. W większości urządzeń mobilnych producenta, został on osadzony pod ekranem i ma znajomy podłużny i owalny kształt. Służy on również jako skaner linii papilarnych. Niektóre chińskie spółki skopiowały ten pomysł w swoich telefonach.
 
Samsung-rear-facing-fingerprint-scanner-patent_1
 
Być może jednak wkrótce nadejdzie kres guziku home w takim kształcie, w jakim go widzieliśmy dotychczas. W Internecie pojawiły się dwa patenty, które wskazują, że Koreańczycy w przyszłości mogą wprowadzić okrągły przycisk pod ekranem. Dodatkowo, nie musi to być wcale guzik fizyczny, a np. dotykowy. Na drugim patencie z kolei zobaczymy umiejscowienie skanera linii papilarnych z tyłu urządzenia, tuż przy górnej krawędzi. Czy naprawdę czeka nas taka przyszłość w smartfonach Samsunga?
 
Samsung-round-front-facing-fingerprint-scanner-patent_1
 
Wydaje mi się, że dziwnym ruchem byłoby oddzielenie przycisku home od czytnika linii papilarnych. Takie rozwiązanie jest raczej mało wygodne. Mam nadzieję, że tego typu propozycje zostaną tylko na papierze…
 
źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.