ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung zmieni kształt przycisku home w swoich smartfonach?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
samsung-home-button
Samsung-rear-facing-fingerprint-scanner-patent_1
Samsung-round-front-facing-fingerprint-scanner-patent_1

 
Smartfony Samsunga mają od lat charakterystyczny wygląd. Mimo, iż przy okazji premiery Galaxy S6, urządzenia te przeszły duży lifting, to wciąż ich przedni panel jest bardzo charakterystyczny dla telefonów Koreańczyków. Jednym z elementów, które z pewnością kojarzą się od jakiegoś czasu ze smartfonami Samsunga jest przycisk home. W większości urządzeń mobilnych producenta, został on osadzony pod ekranem i ma znajomy podłużny i owalny kształt. Służy on również jako skaner linii papilarnych. Niektóre chińskie spółki skopiowały ten pomysł w swoich telefonach.
 

 
Być może jednak wkrótce nadejdzie kres guziku home w takim kształcie, w jakim go widzieliśmy dotychczas. W Internecie pojawiły się dwa patenty, które wskazują, że Koreańczycy w przyszłości mogą wprowadzić okrągły przycisk pod ekranem. Dodatkowo, nie musi to być wcale guzik fizyczny, a np. dotykowy. Na drugim patencie z kolei zobaczymy umiejscowienie skanera linii papilarnych z tyłu urządzenia, tuż przy górnej krawędzi. Czy naprawdę czeka nas taka przyszłość w smartfonach Samsunga?
 

 
Wydaje mi się, że dziwnym ruchem byłoby oddzielenie przycisku home od czytnika linii papilarnych. Takie rozwiązanie jest raczej mało wygodne. Mam nadzieję, że tego typu propozycje zostaną tylko na papierze…
 
źródło: androidheadlines

Sprawdź najnowsze wpisy