Paulo-Coelho-01

Tytuł brzmi, jakby był wyjęty wprost z pamiętnika nastolatki. Jednak gdyby się nad tym dłużej zastanowić, jest w tym pewna dobra myśl. Żyjemy w ciągłym biegu, od smartfonów oczekujemy poduktywności, a wiedzę ograniczmy do amerykańskiego stylu know-how. Brakuje czasu na refleksję i być może odważniejsze zmiany w naszym życiu. Do tego celu również możemy wykorzystać telefon.

 

Przynajmniej pośrednio, bo sprawa ogranicza się do pobrania jednej aplikacji – Brilliant Quotes – get inspired! Program ten nie jest ani produktywny, ani rozrywkowy, nie zobaczymy, dzięki niemu filmu za darmo, nie trafimy też do krainy śmiesznych kotków. Będziemy jednak mieli szansę zaczerpnąć myśli wielu słynnych, znanych i stanowiących autorytet dla społeczeństwa osób. Krótkie, chwytliwe cytaty, które swoją treścią mogą nas wprawić w autorefleksję. Która – wbrew wszelkim sceptykom – działa.

 

Aplikacja zawiera w swojej bazie tysiące cytatów w języku polskim. Brilliant Quotes pozwala je filtrować, rozdzielać na poszczególne kategorie czy segregować nazwiskami. Udostępniono również możliwość stworzenia listy swoich ulubionych sentencji, a te szczególnie trafne możemy szybko załadować na Facebooka czy wysłać naszym znajomym.

 

Są również widżety, które można dostosować pod siebie i zapewnić codzienną dawkę świeżych cytatów. Z rana, z wieczora, wtedy kiedy najdzie nas potrzeba. A jeśli już naprawdę nie widzicie żadnego sensu, pomyślcie o podrywie w stylu Paula Coelho bądź byciu zabawnym charakterem z ciętym językiem Woody’ego Allena.

 

POBIERZ BRILLIANT QUOTES

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.