gravity sensor gesty poradnik

 

Żyjemy w ciągłym biegu za rozwojem, utrzymaniem rodziny, realizacją pasji czy też innymi życiowymi celami. To oznacza, że ciągle się spieszymy i każda sekunda jest na wagę złota. Tak przynajmniej twierdzą różni „naukowcy”, a więc musi to być prawda. W takim razie dodajmy kilka skrótów w postaci gestów, aby przyspieszyć pracę ze smartfonem.

 

Zaczynamy od pobrania aplikacji Gravity Gestures, którą znajdziecie za darmo w sklepie Play: Klik! Ważący niecałe 2 MB program posiada mikropłatności, ale sprowadzają się one do dobrowolnych datków. Nie zabraknie również reklam, które siłą rzeczy nie przeszkadzają, gdyż aplikacja działa w tle. Jednak do rzeczy. Jak działa Gravity Gestures? Wykorzystując przyspieszeniomierz oraz żyroskop analizuje ruchy urządzenia i jeśli zostanie rozpoznany odpowiedni gest to aplikacja uruchomi wcześniej zapisaną akcję.

 

 

Do ustawienia są 4 gesty, ale do poszczególnych ruchów możemy przypisać wiele akcji i tak oto ruch osi X może otworzyć nasz program do nawigacji, włączyć Bluetootha i zwiększyć natężenie dźwięku. Ostatnia funkcja dostępna jest w wersji Pro (~5 złotych).

 

Wykonywane gesty należy robić podwójnie, co sprawia, że ciężko o niechciane wywołanie. Podczas kilkudniowych testów nie zauważyłem znaczącego wpływu na zużycie energii akumulatora, ale czasami byłem zmuszany do ponownego uruchomienia aplikacji (nie działa jako usługa).

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.