18fe-android-business-apps-100658181-primary.idge

Dało się zauważyć, że na przestrzeni wersji systemu Google zmieniało wygląd paska nawigacyjnego w urządzeniach z linii Nexus. Plotki wskazują na to, że i w najnowszej odsłonie, Androidzie N pojawi się zmiana. Obawiam się tylko jednej rzeczy – że ta zmiana nie będzie dobrym krokiem. Sami przekonajcie się dlaczego.

 

Jeśli korzystaliście z urządzeń z czystym Androidem z pewnością kojarzycie o czym mówię. Ostatni pasek nawigacyjny wyglądał tak:

 

pdBL7

 

 

Najważniejsze rzeczy: prosty i przezroczysty. Od zawsze taki był, więc zmiany traktowało się z przyjemnością. Dla mnie każda kolejna odsłona okazywała się przyjemniejsza od poprzedniej. Najnowszy navbar wprowadzi już nieco więcej zmian, gdyż ikony będą białe, a przycisk Home to okrąg z kolorowymi dodatkami w google’owskich barwach. 

 

pasek nawigacyjny android n

 

 

Niby nic wielkiego i można traktować to jako drobiazg. Może to jednak oznaczać większe zmiany i wprowadzenie do czystego Androida trochę świeżości i tym samym obniżenie „surowego stylu”.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.