brexit wielka brytania unia europejska samsung lg aceer

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Brexit, a więc referendum, które sprawiło, że dzisiaj oficjalnie Wielka Brytania postanowiła wystąpić z Unii Europejskiej, a sam premier podał się do dymisji, odbije się także na mobilnym rynku. Jakby nie patrzeć, Stary Kontynent jeszcze jakieś znaczenie ma dla wielu producentów.

 

Koreańskie media podają, że zarówno Samsung jak i LG już mogą liczyć jak dużo stracą z tego powodu. Jednak czemu? Przecież obie firmy zaangażowane są bardziej w polską gospodarkę, a lider mobilnego rynku dodatkowo w węgierską i słowacką. Jednak wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sprawia, że pojawią się nowe podatki i przeróżne opłaty, które z pewnością wpłyną na marżę jak i ostateczne ceny produktów, które zostaną rozłożone na wszystkie europejskie rynki. Tym samym analitycy mówią jednogłośnie: ceny elektroniki poszybują w górę. Również wiele osób patrzy z obawami na kurs brytyjskiego funta, który bardzo powoli, ale zaczyna tracić na wartości.

 

Także Acer podziela powyższe zdanie wiedząc, że musi szykować się na „osłabioną” sprzedaż swoich produktów. W takim razie jeśli w tym roku cena za Galaxy S7 była dla Was za wysoka to za roku lub dwa bardzo możliwe, że uznacie ją za atrakcyjną.

 

 

źródło: Pocketnow

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.