garmin asus a10

Garmin-Asus producent specjalizujący się w sprzęcie nawigacyjnym, na wczorajszej konferencji zaprezentował najnowszy telefon wyposażony w Androida. Model nazywa się nuvifone A10 i będzie to prawdopodobnie low-end tego producenta. Choć niedużo się słyszy o tej firmie w sferze Androida, ma on już na swoim koncie kilka telefonów takich jak A50, G60, M10 czy M20.

Garmin-Asus nuvifone A10 nie zaskakuje swoimi wnętrznościami. Znajdziemy tu standardowy, pojemnościowy ekran 3,2 cala (320 x 480 pikseli), aparat 5Mpix z lampą błyskową, AF i geotagowaniem oraz dużą baterię 1500mAh. Znacznie ciekawsze jest jego oprogramowanie. Standardowa przeglądarka będzie wspierała multitouch, natomiast telefon jak na Garmina przystało, będzie posiadał jeden z najlepszych programów nawigacyjnych na Androida.

Niestety wciąż nie ma informacji na temat ilości RAMu oraz częstotliwości procesora.

Garmin-Asus nuvifone A10 ma się pojawić na rynku Europejskim w połowie roku. Jego cena jest jeszcze nie znana. Miejmy nadzieję, że wraz z jego wejściem na rynek, możliwe będzie także zakupienie samego programu nawigacyjnego Garmin na Androida.

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).