OnePlus-3 (3)

 

OnePlus 3 wciąż zbiera bardzo dobre recenzje, ale oczywiście większą popularnością cieszą się wady tego urządzenia. Jedną z najgłośniejszych było celowe ograniczenie liczby otwartych aplikacji. Jednak to nie jedyny problem, gdyż wiele osób zwraca uwagę na to, że wyświetlacz prezentuje nienajlepszy obraz.

 

Jako obecny użytkownik tego smartfonu, zgadzam się z obiema tezami. W przypadku ograniczeń związanych z wykorzystaniem pamięci operacyjnej, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że można samemu to naprawić. Jednak co z wyświetlaczem i jego niezbyt lubianym PenTile? W tej kwestii pojawia się firma i wydaje aktualizację na niektóre modele testowe (mój jeszcze nie otrzymał). Oxygen OS w wersji 3.1.4 zarówno zdejmuje blokadę na liczbę aplikacji w tle jak i dodaje specjalny tryb wyświetlacza: sRGB. Aktywowany jest on z poziomu opcji programistycznych i sprawia, że chociażby saturacja jest mniejsza, a efekt finalny prezentuje się następująco (po lewo sRGB, po prawo standardowe ustawienie):

 

oneplus 3 oxygen os 3.1.4 srgb pentile oneplus 3 oxygen os 3.1.4 srgb pentile 2

 

Jak już wspomniałem, Oxygen OS 3.1.4 zadebiutował na kilku urządzeniach testowych i OnePlus zapowiada, że ta aktualizacja pojawi się na konsumenckich urządzeniach, ale z pewnym opóźnieniem.

 

 

źródło: Androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.