Samsung Apple Huawei

 
W tym roku światło dzienne ujrzały Huawei P9 i P9 Plus. Oba modele mają bardzo dobre parametry, a z pewnością wyróżniać je będzie podwójny aparat, który podobno robi fenomenalne zdjęcia. Do tego telefony są bardzo smukłe i wyposażone w autorski procesor Kirin. Specyifczna dla nich jest również nakładka EMUI.
 
Ostatnio pisałem o tym, że spółka pochwaliła się, iż od momentu ich premiery, dostarczyła, w ciągu zaledwie sześciu tygodni aż 2,6 mln sztuk urządzeń! Co więcej, poza Chinami, sprzedaż jest wyższa o 130% w stosunku do modelu P8. Ponadto kilkanaście miesięcy temu władze spółki twierdziły, że Huawei będzie numerem jeden na rynku smartfonów w 2019 roku. Ostatnio jednak prognoza ta została zmieniona na 2021 rok o czym pisał Łukasz TUTAJ.
 
Teraz mamy kolejne informacje z obozu spółki i nie są one zachwycające. Firma planowała sprzedać do końca 2016 roku aż 140 mln smartfonów, czym nie omieszkała się pochwalić. Jednak rzeczywistość okazuje się nie aż tak „wspaniała” i producent zmniejszył prognozowaną liczbę do 120 mln. Co ciekawe analitycy twierdzą, że przyczyną takiego stanu rzeczy są….zbyt wysokie ceny smartfonów od firmy.
 
Oby producent nie zmierzał w kierunku Apple i Samsunga…
 
źródło: phonearena

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.