Sony_Xperia_X-7109

 

Quick Charge, Dash Charge, VOOC i wiele innych technologii sprawiają, że mamy zapomnieć o tym, iż dzisiejsze rozwiązania stosowane w akumulatorach są po prostu niewystarczające. Jednak wielu z Was zwraca uwagę na to, że ogniwa mogą nie przetrwać dwóch lat. Sony wychodzi na przeciw: oto Soft Charging.

 

W wersji beta oprogramowania Android Marshmallow (AOSP) dla Xperii Z2 i Z3 pojawiła się nowa funkcja, która ma proste zadanie: zmniejszyć prąd ładowania akumulatora tak, aby wydłużyć jego życie. Zasada działania pod kątem użytkownika sprowadza się do wybrania odpowiedniego ustawienia – jeden przełącznik sprawia, że nasz smartfon nie zostanie naładowany w godzinę z minutami, a dłużej – niestety, ale nie poznaliśmy konkretów. Dodatkową zaletą jest mniejsze nagrzewanie się urządzenia. Idealne użycie Soft Charging to ładowanie smartfonu przez noc, gdy mamy od groma czasu na napełnienie akumulatora.

 

soft charging xperia sony marshmallow

 

Możemy przypuszczać, że funkcja dedykowana smartfonom Sony sprawia, że ogniwo jest ładowane prądem 0,5 A, maksymalnie 1 A. Zazwyczaj w zwykłych ładowarkach znajdziemy natężenie 2 A i to jeszcze nie jest Quick Charge itp.

 

 

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.